Dell Vostro
1.519 AED
Brand :DELL
Model name: Vostro 3520
Screen size: 15.6 Inches
Colour: Black
RAM: 8 GB
Hard disk size: 512 GB
CPU Model: 12th Gen Core i3
Operating system: Windows
Item Code: DG-DELL-VOSTRO-1
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Black |
| Hard-Drive Size | 512 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Description | Integrated |
| Hard Disk Description | SSD |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Student, Business |
| Webcam Capability | Yes |
| Form Factor | laptop |
| Graphics Ram Type | SDRAM |
| Compatible Devices | Mouse |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 36.1L x 24.9W x 1.9Th centimeters |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Type | FHD |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 |
| Display Technology | LED |
| Processor Series | Core i3 |
| Processor Speed | 1.2 GHz |
| Processor Count | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | i3-1215U |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Size | 15.6 Inches |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Processors | Core i3 |
| Hard Disk | 512 GB |
| Model | Vostro |











