HP 15s 1
1.380 AED
Brand :HP
Model name: HP 15s
Screen size: 15.6 Inches
Colour: Silver
RAM: 4 GB
Hard disk size: 256 GB
CPU Model: 12th Gen Core i3
Operating system: Windows
Item Code: DG-HP-15S-1
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Silver |
| Hard-Drive Size | 256 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Other Special Features of the Product | Numeric Keypad |
| Graphics Description | Integrated |
| Hard Disk Description | SSD |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Business |
| Graphics Card Ram | 4 GB |
| Voltage | 240 Volts |
| Camera Description | Front |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | No Compatible Devices |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 35.9L x 24.2W x 1.8Th centimeters |
| Optical Storage Device | NO |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1080p |
| Native Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Display Type | LED |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 Pixels |
| Refresh Rate | 260 Hz |
| Total Usb Ports | 3 |
| Hardware Interface | USB |
| Processor Series | Core i3 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Processor Count | 6 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | i3-1215U |
| RAM Memory Installed | 4 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 4 GB |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Life | 8 Hours |
| Colors | Silver |
|---|---|
| Hard Disk | 256 GB |
| Processors | Core i3 |
| RAM | 4 GB |
| Size | 15.6 Inches |
| Model | 15s |













