DG LENOVO-V15
1.715 AED
Brand :Lenovo
Model name: V15
Screen size: 15.6 Inches
Colour: Black
RAM: 16 GB
Hard disk size: 1 TB
CPU Model: 12th Gen Core i7
Operating system: Windows
Item Code: DG-LENOVO-V15-1
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Black |
| Hard-Drive Size | 512 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Hard Disk Description | 512GB NVMe M.2 SSD |
| Item Weight | 2 Kilograms |
| Video Processor | Intel |
| Webcam Capability | Yes |
| Automatic Backup Software Included | Windows 11 |
| Form Factor | Traditional Clamshell |
| Voltage | 7.7 Volts |
| Compatible Devices | External displays, USB devices, Bluetooth devices |
| Chipset Type | Alder Lake-U |
| Video Output | USB-C |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| RAM Memory Slot Total Count | 2 |
| attery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Life | 10 Hours |
| Lithium-Battery Energy Content | 38 Watt Hours |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Count | 1 |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1080p, 720p |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 |
| Display Technology | LCD |
| Maximum Display Brightness | 2.5E+2 Nit |
| Has Color Screen | Yes |
| Hardware Interface | USB Type C |
| Hard Disk | 1 TB |
|---|---|
| Processors | Core i7 |
| RAM | 16 GB |
| Size | 15.6 Inches |
| Model | V15 |
| Colors | Black |













