Dell Precision
6.099 AED
Brand :DELL
Model name: Precision 3561
Screen size: 15.6 Inches
Colour: Gray
RAM: 16 GB
Hard disk size: 256 GB
CPU Model: 11th Gen Core i7
Operating system: Windows
Item Code: DG-DELL-PRECISION-1
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Gray |
| Hard-Drive Size | 256 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Other Special Features of the Product | Keyboard |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | RTX T600 |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 1.79 kg |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Business |
| Graphics Card Ram | 4.00 |
| Automatic Backup Software Included | Windows 10 |
| Form Factor | Laptop |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Ram Type | DDR SDRAM |
| Compatible Devices | No Compatible Devices |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1080p |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 MP |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Speed | 2.5 GHz |
| Processor Count | 8 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | 11850H |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Clock Speed | 3200 MHz |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| RAM Type | DDR SDRAM |
| Total Usb Ports | 4 |
| Hardware Interface | USB Type C, HDMI, Thunderbolt |
| Number of Ports | 4 |
| Size | 15.6 Inches |
|---|---|
| RAM | 16 GB |
| Hard Disk | 256 GB |
| Processors | Core i7 |
| Model | Precision |














