HP 15s 4
1.592 AED
Brand :HP
Model name: HP 15s
Screen size: 15.6 Inches
Colour: Silver
RAM: 8 GB
Hard disk size: 512 GB
CPU Model: 12th Gen Core i5
Operating system: Windows
Item Code: DG-HP-15S-4
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Silver |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Other Special Features of the Product | Fingerprint Reader |
| Graphics Description | Integrated |
| Hard Disk Description | 512GB NVMe/SATA M.2 SSD (via USB-C enclosure) |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Business, Office, Student, Multimedia |
| Webcam Capability | Yes |
| Graphics Card Ram | 4 GB |
| Automatic Backup Software Included | Adobe |
| Form Factor | Traditional Clamshell |
| Hard Disk Interface | USB-C |
| Voltage | 24 Volts |
| Camera Description | Front |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Compatible Devices | No Compatible Devices |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| RAM Memory Slot Total Count | 2 |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Number Of Cells | 3 |
| Lithium-Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Processor Series | Core i5 Family |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Generation | 12th Gen |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 Pixels |
| Display Technology | LCD |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Has Color Screen | Yes |
| Screen Finish | non-touch display |
| Hardware Interface | USB 3.1 Type C, HDMI, Secure Digital Card |
| Colors | Silver |
|---|---|
| Hard Disk | 512 GB |
| Processors | Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Size | 15.6 Inches |
| Model | 15s |













