HP-Envy -6
1.889 AED
Brand :HP
Model name: HP Envy x360
Screen size: 16 Inches
Colour: Silver
RAM: 8 GB
Hard disk size: 256 GB
CPU Model: 12th Gen Core i5
Operating system: Windows
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Silver |
| Hard-Drive Size | 256 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Other Special Features of the Product | Backlit Keyboard |
| Graphics Description | Integrated |
| Hard Disk Description | solid state drive |
| Video Processor | Intel |
| Webcam Capability | Yes |
| Form Factor | Convertible |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Voltage | 240 Volts |
| Camera Description | Front |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Compatible Devices | No Compatible Devices |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 35.9L x 22.9W x 1.9Th centimeters |
| Power Device | AC adapter |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Resolution | 1080p |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 Pixels |
| Display Technology | LCD |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Has Color Screen | Yes |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Count | 4 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | 1235U |
| CPU Model Generation | 12th generation |
| CPU L2 Cache | 3 MB |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Memory Slots Available | 1 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| RAM Memory Slot Total Count | 1 |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Life | 13 Hours |
| Colors | Silver |
|---|---|
| Hard Disk | 256 GB |
| Processors | Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Size | 16 Inches |
| Model | Envy |













