HP-PAVILION-4
2.189 AED
Brand :HP
Model name: HP-Pavilion
Screen size: 14 Inches
Colour: Silver
RAM: 8 GB
Hard disk size: 512 GB
CPU Model: 13th Gen Core i5
Operating system: Windows
Item Code: DG-HP-PAVILION-4
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Silver |
| Hard-Drive Size | 512 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Other Special Features of the Product | HD Audio, Lightweight, Backlit Keyboard, Anti Glare Coating |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Hard Disk Description | SSD |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Student, Business |
| Form Factor | Netbook |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Camera Description | Front |
| Graphics Ram Type | Shared |
| Compatible Devices | Mouse, Headphone, Speaker |
| Warranty Type | Warranty: 1 Year Seller Warranty. |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 37L x 27W x 9Th centimeters |
| Screen Size | 14 Inches |
| Resolution | 1080p |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Type | LED |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 Pixels |
| Display Technology | LED |
| Maximum Display Brightness | 250 Nit |
| Color Gamut | 70.0 |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Screen Finish | Glossy |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Total PCIe Ports | 1 |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Speed | 3.3 GHz |
| Processor Count | 10 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | 1335U |
| CPU Model Generation | 13th Generation |
| CPU Model Speed Maximum | 4.4 GHz |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| Memory Slots Available | 1 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Ram Memory Maximum Size | 8 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Cache Memory Installed Size | 12 MB |
| Number Of Cells | 3 |
| Hard Disk | 512 GB |
|---|---|
| Colors | Silver |
| RAM | 8 GB |
| Processors | Core i5 |
| Size | 14 Inches |
| Model | Pavilion |













