HP-PAVILION-5
1.980 AED
Brand :HP
Model name: HP-Pavilion
Screen size: 14 Inches
Colour: Silver
RAM: 8 GB
Hard disk size: 256 GB
CPU Model: 12th Gen Core i5
Operating system: Windows
Item Code: DG-HP-PAVILION-5
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | multi |
| Hard-Drive Size | 256 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Other Special Features of the Product | Fingerprint Reader |
| Graphics Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 5.05 Pounds |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Multimedia, Gaming |
| Graphics Card Ram | 4 GB |
| Form Factor | Convertible |
| Hard Disk Interface | ATA |
| Voltage | 5 Volts |
| Camera Description | Front |
| Compatible Devices | No Compatible Devices |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 44.9L x 30.5W x 6.9Th centimeters |
| RAM Memory Installed | 8 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Life | 11 Hours |
| Number Of Cells | 3 |
| Lithium-Battery Energy Content | 5 Watt Hours |
| Processor Series | Intel Core i5 |
| Processor Speed | 4.4 GHz |
| Processor Count | 4 |
| Processor Brand | Intel |
| creen Size | 14 Inches |
| Resolution | 1080p |
| Native Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display Resolution Maximum | 1920×1080 Pixels |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Has Color Screen | Yes |
| Total Usb Ports | 3 |
| Hardware Interface | Bluetooth, Solid State Drive |
| Number of Ports | 3 |
| Colors | Silver |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| Hard Disk | 256 GB |
| Processors | Core i5 |
| Size | 14 Inches |
| Model | Pavilion |













