HP-PROBOOK -2
2.439 AED
Brand :HP
Model name: HP Probook
Screen size: 16 Inches
Colour: Silver
RAM: 16 GB
Hard disk size: 512 GB
CPU Model: 11th Gen Core Ultra 5
Operating system: Windows
Item Code: DG-HP-PROBOOK -2
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Silver |
| Hard-Drive Size | 512 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Other Special Features of the Product | Anti-reflective surface, webcam |
| Graphics Description | Integrated |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 1.7 Kilograms |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Business |
| Webcam Capability | Yes |
| Automatic Backup Software Included | Windows 11 Professional |
| Form Factor | Netbook |
| Hard Disk Interface | Unknown |
| Voltage | 240 Volts |
| Camera Description | Front |
| Graphics Ram Type | DDR5 SDRAM |
| Compatible Devices | Speaker, microphone, webcam, USB devices, Bluetooth devices, external displays (via HDMI or Thunderbolt) |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 35.9L x 25.1W x 1.7Th centimeters |
| Chipset Type | Intel |
| Power Device | AC adapter |
| Number of Drivers | 2 |
| Video Output | HDMI, DisplayPort |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Memory Clock Speed | 5600 MHz |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| RAM Type | DDR5 RAM |
| RAM Memory Slot Total Count | 1 |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Number Of Cells | 6 |
| Lithium-Battery Energy Content | 56 Watt Hours |
| Processor Series | Core i5 |
| Processor Count | 14 |
| CPU Model Number | Intel Core Ultra 5 125U |
| CPU Model Generation | 13th Generation |
| CPU Model Speed Maximum | 1.8 GHz |
| CPU Codename | Alder Lake-U |
| CPU L2 Cache | 6 MB |
| Screen Size | 16 Inches |
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Native Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution Maximum | 1920×1200 |
| Display Technology | LCD |
| Supported Monitor Maximum Quantity | 2 |
| Has Color Screen | Yes |
| Screen Finish | Mat/anti-glare |
| Total Usb Ports | 4 |
| Number of Ports | 6 |
| Human-Interface Input | Keyboard |
| Keyboard Description | standard |
| Notebook Pointing Device Description | Touchpad |
| Keyboard Layout | QWERTZ |
| Control Method | App |
| Colors | Silver |
|---|---|
| Hard Disk | 512 GB |
| Processors | Core Ultra 5 |
| RAM | 16 GB |
| Size | 16 Inches |
| Model | Probook |













