HP-SPECTRE-7
5.700 AED
Brand :HP
Model name: HP Spectre x360
Screen size: 14 Inches
Colour: Black
RAM: 16 GB
Hard disk size: 1 TB
CPU Model: 14th Gen Core Ultra 7
Operating system: Windows
Item Code: DG-HP-SPECTRE-7
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Black |
| Hard-Drive Size | 1 TB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Other Special Features of the Product | Touch Screen |
| Graphics Description | Dedicated |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 1.44 Kilograms |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Multimedia |
| Webcam Capability | Yes |
| Form Factor | Convertible |
| Graphics Ram Type | DDR4 SDRAM |
| Compatible Devices | No Compatible Devices |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 22L x 31.4W x 1.7Th centimeters |
| Optical Storage Device | No |
| Video Output | HDMI |
| Screen Size | 14 Inches |
| Resolution | 2.8K |
| Native Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display Type | LED |
| Display Resolution Maximum | 3840×2160 |
| Display Technology | LED |
| Touch Screen Type | Capacitive |
| Battery Cell Type | Lithium Ion |
| Battery Life | 13 Hours |
| Lithium-Battery Energy Content | 68 Watt Hours |
| Processor Series | Intel Core i7 Extreme |
| Processor Speed | 4.8 GHz |
| Processor Count | 16 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | Core Ultra 7 155H |
| CPU Model Generation | Intel Core Ultra 7 |
| CPU Model Speed Maximum | 4.8 GHz |
| CPU Codename | Intel Core Ultra 7 |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | LPDDR5x |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Colors | Black |
|---|---|
| RAM | 16 GB |
| Hard Disk | 1 TB |
| Processors | Core Ultra 7 |
| Size | 14 Inches |
| Model | Spectre |













