HP Spectre x360 -2
4.190 AED
Brand :HP
Model name: HP Spectre x360
Screen size: 16 Inches
Colour: Black
RAM: 16 GB
Hard disk size: 512 GB
CPU Model: 13th Gen Core i7
Operating system: Windows
Item Code: DG-HP-SPECTRE-2
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over AED200
| Color | Black |
| Hard-Drive Size | 512 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Other Special Features of the Product | Keyboard |
| Graphics Description | Integrated Graphics |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 2.72 kg |
| Video Processor | Intel |
| Specific Uses For Product | Business |
| Webcam Capability | Yes |
| Graphics Card Ram | 1.00 |
| Form Factor | Convertible |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Graphics Ram Type | DDR SDRAM |
| Compatible Devices | External displays, keyboards, mice, storage devices, printers, and other wireless accessories |
| Item Dimensions L x W x Thickness | 42.5L x 17W x 37.2Th centimeters |
| Screen Size | 16 Inches |
| Resolution | 3072×1920 |
| Native Resolution | 3072 x 1920 pixels |
| Display Type | LCD |
| Display Resolution Maximum | 3072×1920 MP |
| Display Technology | LCD |
| Processor Series | Core i7 |
| Processor Speed | 5 GHz |
| Processor Count | 14 |
| Processor Brand | Intel |
| CPU Model Number | 13700H |
| CPU Model Generation | 13th Gen |
| CPU Model Speed Maximum | 5 GHz |
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| RAM Memory Technology | SDRAM |
| Ram Memory Maximum Size | 16 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Colors | Black |
|---|---|
| Hard Disk | 512 GB |
| Processors | Core i7 |
| RAM | 16 GB |
| Size | 16 Inches |
| Model | Spectre |













